Nosidło ergonomiczne dla dziecka

Nosidło ergonomiczne dla dziecka

Nosidło ergonomiczne dla dziecka

Nosidła ergonomiczne Doux-Doux

Bliskość rodzica z dzieckiem nie jest stanem, który powinien odbywać się jedynie w warunkach domowych. Od początku naszej wspaniałej rodzicielskiej drogi intuicja podpowiadała nam, że potrzeba bliskości nie jest uwarunkowana miejscem i lokalizacją. Ona jest wszędzie. W dzień i w nocy. W domu i na świeżym powietrzu. Na co dzień i podczas dalekich podróży. Zafascynowani rodzicielstwem i potrzebą dzielenia się z dziećmi pięknem przyrody postanowiliśmy zrobić coś w tym kierunku i po prostu zacząć działać! W Doux-Doux oferujemy najlepszej jakości nosidła z naturalnych tkanin. Proponowane modele sprawdzą się zarówno podczas krótkich spacerów, jak i pieszych wycieczek za miasto.

Nosidło Makowa Panienka

Makowa Panienka to mała marzycielka. Uwielbia podróże i codzienne spacery w towarzystwie bliskich.

Cena 549,00 zł

Akcesoria i dodatki

Poznaj nasze 
produkty dla rodzin

Sprawdź produkty

Nosidła ergonomiczne – co to właściwie znaczy?

Być może po raz pierwszy spotkałaś się z terminem ,,nosidła miękkie’’. Nic dziwnego, w końcu ten sposób noszenia maluchów jest dość nowym (lecz prężnie rozwijającym się) zjawiskiem na ulicach polskich miast. Nosidła ergonomiczne to częsty wybór rodziców, którzy praktykują już noszenie dziecka w chuście i wychowanie w bliskości. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych wózków. Każdy rodzic przyzna, że nawet ten najbardziej kompaktowy i funkcjonalny sprzęt polegnie w konfrontacji ze zjawiskami przyrody. Tam, gdzie górskie szlaki, leśne dróżki, strumyki i długie spacery, tam muszą być nasze mięciutkie nosidła.

Podstawą wszystkich projektów ergonomicznych nosideł Doux-Doux jest zachowanie fizjologicznego ułożenia ciała dziecka. Utrzymanie takiej pozycji ciała jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku niemowląt, u których nie doszło jeszcze do prawidłowego wykształcenia się krzywizny kręgosłupa. Nosidła ergonomiczne to szerokie siedzisko, brak sztywnego podparcia pod plecy (jak w przypadku nosideł twardych) w zamian za miękki, otulający panel, miękkie wypełnienie w miejscu nóżek malucha oraz starannie wyprofilowany, wypełniony zagłówek podtrzymujący główkę słodkiego śpiocha. Korzystamy z certyfikowanej przędzy organicznej, całkowicie wolnej od substancji szkodliwych zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Bez pestycydów, chlorofenolu, formaldehydu, barwników i metali ciężkich. Wysoką klasę naszych nosidełek potwierdza między innymi certyfikaty Oeko – Tex Standard 100.

Blisko, zdrowo i przede wszystkim przodem do rodzica!

Nie bez powodu noszenie w chuście od wieków odbywa się przodem do opiekuna. Chycki, odziewacki, płachty lub po prostu precyzyjnie tkane materiały są idealne do przenoszenia malucha. W każdej z tych form dziecko znajduje się przodem do osoby noszącej. Zastanawiasz się, dlaczego nie przodem do świata? Wówczas kręgosłup dziecka jest nadmiernie wyprostowany, a tym samym nie jest możliwe naturalne ułożenie nóżek niemowlaka w pozycji żabki. Dodatkowo głowa malucha widocznie odstaje od klatki piersiowej rodzica bez żadnego podparcia. Kierowani doświadczeniem, rozsądkiem, obserwacją i wiedzą z zakresu anatomii człowieka stawiamy na miękkie nosidła, które przytrzymują i otulają dziecko niczym najlepsza przytulanka doudou (z fr. rzecz, z którą maluch nigdy się nie rozstaje).

Nosidełka bawełniane mają istotną przewagę nad klasycznymi chustami: nie trzeba ich motać i uczyć się wiązania. Poręczne, praktyczne i zawsze gotowe do założenia. Wszystkie dostępne w sklepie modele nosidełek dla dziecka są wykonane z prostokątnego kawałka materiału (panela), pasów naramiennych i pasa biodrowego. Nosidełko na zamówienie może być uszyte w jednym z trzech rozmiarów w zależności od wielkości dziecka (M – do 80 cm, L – do 92 cm i XL – powyżej 92 cm). Zacznij przygodę z nosidełkiem od momentu, gdy maluch zacznie samodzielnie i stabilnie siedzieć do osiągnięcia przez niego wagi 20 kg (ok. 3 rok życia).

Naturalne nosidła bawełniane – z korzyścią dla dziecka i jego opiekuna

Nosidło Doux-Doux to spójna więź między rodzicem a dzieckiem, dlatego równie istotne dla nas jest dbanie o komfort rodzica. Nosidełka regulowane to równomiernie rozłożony ciężar dziecka na biodra i ramiona noszącego, miękkie wypełnienie pasów naramiennych specjalną pianką i gruby, zachowujący trwale swój kształt pas biodrowy. Szczególną uwagę zwróć na umiejscowienie klamer. Zapięcie znajduje się w części bocznej pasa biodrowego, co maksymalnie podnosi komfort noszenia i zabezpiecza brzuch przed nieprzyjemnym uciskiem klamry.

Piękne nosidła z aplikacją – niebanalne wzory tworzone dziecięcą wyobraźnią

Na koniec zostawiliśmy perełkę – profesjonalne projekty graficzne, które zaskakują harmonią kolorów, niebanalnym wzornictwem i kreatywnym przedstawieniem świata. Sygnowane logiem marki Doux-Doux nosidła bawełniane to przedmioty rękodzielnicze, obok których nie przejdzie obojętnie żaden miłośnik sztuki. Krajobrazy, urocze zwierzątka i beztrosko bawiące się na łonie natury dzieci. Spośród wielu autorskich propozycji nosideł miękkich z pewnością znajdziesz swój wymarzony model. Na każdą pogodę, porę roku i okoliczność. Dla siebie lub na prezent. Używaj, aż się nie zniszczy lub przekaż dalej następnej rodzinie.