12 zalet korzystania z nosidła ergonomicznego
W artykule przeczytasz:
- trudnych początkach, gdy w domu jest niemowlak,
- o tym, ja możesz sobie ułatwić codzienność z małym dzieckiem,
- o 12 zaletach korzystania z nosideł ergonomicznych.
Nasze doświadczenia
Jesteśmy rodzicami od prawie dwudziestu lat i wychowujemy sześcioro dzieci. Tyle razy właśnie przechodziliśmy przez jeden z najbardziej wymagających okresów w ich rozwoju. Mamy na myśli czas, w którym nasze pociechy są noworodkami, a potem ten, który trwa mniej więcej do około 3-4 roku życia.
Początki są zawsze trudniejsze
Niemowlak w domu to spore wyzwanie, ponieważ dzieci oczekują od nas największego zaangażowania czasowego i fizycznego. Na początku są zupełnie bezradne i towarzyszymy im przy każdej czynności, nawet tej najbardziej podstawowej. Po upływie około roku ich samodzielność rośnie, ale wraz z nią mobilność i ciekawość świata. Ten, choć intrygujący, jest również niebezpieczny. I choć nie musimy już asystować przy każdej czynności fizjologicznej malucha, to biegamy za nim, bo wspina się na krzesła, wysypuje proszek do prania na podłogę albo liże kostkę w toalecie.
Możemy sobie pomóc
Warto więc pomyśleć nad rozwiązaniami, które nam te codzienne zmagania będą ułatwiać. Jednym z nich są właśnie nosidła ergonomiczne dla dzieci, które wykorzystują zalety tradycyjnej chusty z prostotą użytkowania. Możemy po nie sięgnąć już od chwili, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać i jest w stanie utrzymać główkę przez dłuższy czas.
Zalety korzystania z nosidła ergonomicznego
Zalety korzystania z nosidła ergonomicznego dla dziecka:
- Budujemy więzi z dzieckiem.
- Dziecko możemy włączać w rytm dnia i dzięki temu nie musimy rezygnować z domowych obowiązków lub z czasu dla siebie.
- Dłuższy czas w bliskości ułatwia wzajemne poznawanie siebie, szczególnie ojcom, których naturalnie ominęły doświadczenia okresu ciąży.
- Bliskość wpływa pozytywnie na laktację i tym samym ułatwia karmienie.
- Dziecko czuje się bezpiecznie, dzięki temu jest spokojniejsze, …
- ...a to szybko przekłada się na samopoczucie rodziców.
- Mając nosidło pod ręką, rozwiązujemy problemy wszechobecnych barier architektonicznych takich jak schodu, wysokie krawężniki, drzwi obrotowe.
- Dziecko rozwija się prawidłowo dzięki fizjologicznie poprawnej pozycji tak zwanej żabki.
- Nasze rodzicielskie kręgosłupy są w lepszy stanie dzięki mniejszym przeciążeniom i równomiernemu rozkładaniu ciężaru dziecka na całe plecy.
- Mamy wolne ręce i jednocześnie przytulamy dziecko.
- To wszystko łącznie pozwala nam rodzicom czuć się lepiej i swobodniej w roli rodziców, szczególnie gdy robimy to po raz pierwszy,
- ...a dziecku lepiej się rozwijać umysłowo i szybciej nabywać umiejętność mowy.
Na koniec równie ważne, co praktyczne:
Nosidło ergonomiczne dla dziecka możemy mieć zawsze pod ręką, ponieważ zajmuje mało miejsca. Tego nie da się powiedzieć o najlepszym nawet wózku.
O tym, jak powstają nosidła ergonomiczne pisaliśmy w innym miejscu.
Comments
Add comment